Badane Tytuły

infp
Porządkujemy wskaźniki prasowe!

Od 01.01.2022 roku uchwalono szereg zmian w Regulaminie Kontroli Rozpowszechniania Prasy. Uproszczono metodologię i ilość zbieranych danych a także dopasowano je do aktualnych potrzeb rynkowych. Przy wprowadzaniu zmian były uwzględniane zarówno oczekiwania wydawców, domów mediowych i reklamodawców.

czytelnicy prasy branżowej
Trendy w branży prasowej – komunikacja z czytelnikami

Prasa precyzyjnie dociera do grupy docelowej! Zachęcamy do zapoznania się z case studies Wydawców pism branżowych i bezpłatnych na temat tego, jak wyglądają trendy w komunikacji z czytelnikami. W publikacji poruszone są konkretne przykłady działań podejmowanych w ostatnim czasie przez Wydawców, które przyczyniają się do podtrzymania bliskiej relacji z czytelnikami oraz poszerzania grona odbiorców.

sprzedaż e-wydań czasopism
Sprzedaż E-wydań Czasopism Listopad 2020

Zebraliśmy już wszystkie dane za pierwsze trzy kwartały 2020 roku! Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w okresie od stycznia do września br. sprzedano 1 712 345 egzemplarzy e-wydań kontrolowanych czasopism – tygodników, dwutygodników, miesięczników i pism ukazujących się rzadziej niż dziesięć razy w roku.

wydania cyfrowe dzienników
Wydania Cyfrowe Dzienników Sierpień 2020

Raport „Wydania Cyfrowe Dzienników”. Według najnowszych danych Polskich Badań Czytelnictwa, suma sprzedaży e-wydań wszystkich kontrolowanych dzienników w I półroczu 2020 roku wynosiła 5 904 779! W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrosła aż o 551 187 czyli o ponad 10%!

wydania cyfrowe czasopism
Wydania Cyfrowe Czasopism Lipiec 2020

Publikujemy raport na temat sprzedaży wydań cyfrowych czasopism w okresie I-IV 2020 roku, w którym sprzedano 591 tysięcy czasopism w wersji cyfrowej, w tym tygodników, dwutygodników, miesięczników i pism o rzadszej periodyczności. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku sprzedaż e-wydań wzrosła aż o 224 268 czyli o ponad 60%!

rozpowszechnianie dzienników
Rozpowszechnianie Dzienników Czerwiec 2020

Zachęcamy do zapoznania się z raportem na temat rozpowszechniania dzienników w formie drukowanej i cyfrowej! Według najnowszych danych Polskich Badań Czytelnictwa, suma rozpowszechniania wszystkich dzienników w okresie styczeń – kwiecień 2020 roku wynosiła 75 258 300 egzemplarzy!