W oprogramowaniu PBC Planner dostępna jest dodatkowa opcja tworzenia raportu Współczytelnictwo. Pomimo tego, że jest to dodatkowy raport, informacje na temat współczytelnictwa mogą okazać się pomocne w analizowaniu czytelnictwa prasy. Poniżej wyjaśniamy czym jest współczytelnictwo tytułów prasowych i je analizować.
Kategoria PBC wyniki
PBC podsumowało rozpowszechnianie tytułów prasowych w 2022 r. Łącznie rozdystrybuowano 375 185 813 egzemplarzy prasy w tym aż 20 265 416 E-wydań, 41% rozpowszechnionych egzemplarzy prasy to dzienniki a 59% magazyny. Jedną z największych zalet prasy jest możliwość dotarcia do precyzyjnych grup odbiorców, dlatego PBC publikuje wyniki z podziałem na kategorie tematyczne.
24.01 PBC zorganizowało webinar z podsumowaniem zmian, jakie zaszły na rynku prasy w ubiegłym roku i trendy na rok 2023. Na spotkaniu Prezes PBC, Pani Renata Krzewska, opowiedziała m.in. o głównych kierunkach rozwoju marek prasowych, kanałach dystrybucji treści, zachowaniach i preferencjach czytelników oraz korzyściach dla reklamodawców.
Publikujemy drugą część poradnika media plannera. W ostatnim czasie wprowadziliśmy zmiany w nazewnictwie parametrów wykorzystywanych przy tworzeniu mediaplanów w PBC Plannerze. Aktualnie wszystkie wskaźniki posiadają spolszczone nazwy, natomiast ich metodologia nie uległa zmianie.
PBC po raz pierwszy publikuje kwartalny raport rozpowszechniania tytułów prasowych z podziałem na kategorie tematyczne. Dotarcie do szczegółowo sprecyzowanych grup celowych to jeden z największych atutów prasy. Kategorie zostały wypracowane przez PBC wspólnie z Wydawcami prasy, przez co wprowadzamy na rynek nowy i uporządkowany standard.
Zachęcamy do zapoznania się z pierwszą częścią serii „Poradnik media plannera”! Pierwsza część dotyczy dwóch wskaźników reklamowych: Liczby kontaktów z reklamą w piśmie i Liczby kontaktów z reklamą w kampanii. Różnica pomiędzy nimi jest bardzo istotna, ponieważ jeden jest wskaźnikiem ilościowym a drugi wskaźnikiem jakościowym…