Kategoria PBC wyniki

poradnik-wspol
Współczytelnictwo – czym jest i jak je analizować?

W oprogramowaniu PBC Planner dostępna jest dodatkowa opcja tworzenia raportu Współczytelnictwo. Pomimo tego, że jest to dodatkowy raport, informacje na temat współczytelnictwa mogą okazać się pomocne w analizowaniu czytelnictwa prasy. Poniżej wyjaśniamy czym jest współczytelnictwo tytułów prasowych i je analizować.

raport audyt prasy 2022
Wyniki prasy 2022 r.

PBC podsumowało rozpowszechnianie tytułów prasowych w 2022 r. Łącznie rozdystrybuowano 375 185 813 egzemplarzy prasy w tym aż 20 265 416 E-wydań, 41% rozpowszechnionych egzemplarzy prasy to dzienniki a 59% magazyny. Jedną z największych zalet prasy jest możliwość dotarcia do precyzyjnych grup odbiorców, dlatego PBC publikuje wyniki z podziałem na kategorie tematyczne.

webinar_www
Podsumowanie webinaru “Prasa. Trendy 2022/2023”

24.01 PBC zorganizowało webinar z podsumowaniem zmian, jakie zaszły na rynku prasy w ubiegłym roku i trendy na rok 2023. Na spotkaniu Prezes PBC, Pani Renata Krzewska, opowiedziała m.in. o głównych kierunkach rozwoju marek prasowych, kanałach dystrybucji treści, zachowaniach i preferencjach czytelników oraz korzyściach dla reklamodawców.

parametry_www
Parametry mediaplanu prasowego

Publikujemy drugą część poradnika media plannera. W ostatnim czasie wprowadziliśmy zmiany w nazewnictwie parametrów wykorzystywanych przy tworzeniu mediaplanów w PBC Plannerze. Aktualnie wszystkie wskaźniki posiadają spolszczone nazwy, natomiast ich metodologia nie uległa zmianie.

rozpowszechnianie tytułów prasowych III kwartał
Rozpowszechnianie Tytułów Prasowych III kwartał 2022

PBC po raz pierwszy publikuje kwartalny raport rozpowszechniania tytułów prasowych z podziałem na kategorie tematyczne. Dotarcie do szczegółowo sprecyzowanych grup celowych to jeden z największych atutów prasy. Kategorie zostały wypracowane przez PBC wspólnie z Wydawcami prasy, przez co wprowadzamy na rynek nowy i uporządkowany standard.

ikona_do_wpisow_poradnik
Liczba kontaktów z reklamą w piśmie i w kampanii

Zachęcamy do zapoznania się z pierwszą częścią serii „Poradnik media plannera”! Pierwsza część dotyczy dwóch wskaźników reklamowych: Liczby kontaktów z reklamą w piśmie i Liczby kontaktów z reklamą w kampanii. Różnica pomiędzy nimi jest bardzo istotna, ponieważ jeden jest wskaźnikiem ilościowym a drugi wskaźnikiem jakościowym…