Aktualności


16.11.2015

Pierwsza Konferencja PBM

 

16 listopada odbyła się pierwsza konferencja zorganizowana przez Porozumienie Badaczy Mediów. Spotkanie adresowane było do dziennikarzy zajmujących się analizą rynku medialnego, reklamowego i badawczego. 

 

Ponieważ wszystkie badania konsumpcji mediów mierzą w swej istocie społeczne zachowania człowieka, spotkanie otworzył wykład antropologa prof. Bogusława Pawłowskiego „Adaptacja czy niedostosowanie. Meandry ludzkiej psychiki w ujęciu medycyny ewolucyjnej”. Przedstawił w nim m.in. przykładowe ewolucyjne ograniczenia i kompromisy, które powodują, że niektóre funkcje organizmu nie są realizowane w optymalny sposób. Drugi gość specjalny Paweł Gala, Managing Partner w domu mediowym MEC, zaprezentował aktualną sytuację na rynku medialno-reklamowym. Spotkanie zakończyła prezentacja Marii Zawały i Karola Gruszki, dziennikarzy „Dziennika Zachodniego”, którzy pokazali jak można prezentować dane w publikacjach prasowych i internetowych w sposób jasny, atrakcyjny i przyjazny dla czytelnika. Więcej o prelegentach można przeczytać na stronie www:badaniamediow.pl/konferencja.

 

Główną częścią konferencji były prezentacje przedstawicieli poszczególnych badań konsumpcji mediów: Waldemara Izdebskiego, prezesa Polskich Badań Czytelnictwa, Krzysztofa Głowińskiego z Komitetu Badań Radiowych, Krzysztofa Guzowskiego, senior client executive w Nielsen Audience Measurement, Andrzeja Garapicha, prezesa Polskich Badań Internetu, Pawła Tyszkiewicza, prezesa Instytutu Badań Outdooru i Marcina Grabowskiego, dyrektora działu strategii i analiz sprzedażowych w AMS SA oraz Marcina Gerca, dyrektora zarządzającego Kantar Media. Każda z prezentacji omawiała metodologię badania oraz sposoby poprawnego wnioskowania i analizowania danych. Spotkanie prowadziła Elżbieta Gorajewska, Managing Director Nielsen Audience Measurement.

 

Wszystkie prezentacje przedstawiane na konferencji dostępne są na stronie  www.badaniamediow.pl/prezentacje. Na stronie opublikowane zostaną też filmy z nagraniami prezentacji.

 

Wróć 

Partnerzy

Partnerzy

-->