Case Study

Ewolucja redakcji

 
newsroom

Czym jest redakcja? Biurem, stanowiskami komputerowymi, dziennikarzami, talentem, ambicją by stanowić czwartą władzę? Prawdopodobnie po trosze wszystkiego, ale w szczególności jest nią wspólna praca i inteligencja, które pozwalają na stworzenie wysokiej jakości informacji w określonym (krótkim) czasie. Ten typ inteligencji, bazujący na zbiorze indywidualnych talentów spotykających się w jednym miejscu, wystawiony jest w dzisiejszych czasach na trzy zagrożenia.

Czytaj dalej...

 

Polityka z okładką w 3D

 
Polityka z okładką 3D

Z okazji wyborów prezydenckich (2010) POLITYKA przygotowała specjalny Raport wyborczy, któremu towarzyszy specjalna trójwymiarowa okładka: pierwsza w „Polityce”, ale chyba i w całej polskiej prasie.

W ponad połowie nakładu „Polityki” nr 25 okładka została wyprodukowana w technologii druku soczewkowego. Dzięki specjalnej folii z soczewkami powstał trójwymiarowy obraz: dwaj faworyci tych wyborów, którzy nie byli już od dawna tak blisko siebie.

Czytaj dalej...

 

Newsroom Przyszłości

 
Media Regionalne

Media Regionalne są grupą mediową wspierającą bardzo mocno innowacyjność i wykorzystującą nowoczesne technologie w swoich redakcjach. Stawiając na równomierny rozwój różnych kanałów komunikacji – prasy drukowanej i internetu doszły do wniosku, że najlepsze efekty osiągnąć można tworząc jedno źródło informacji, która będzie przekazywana w obu tych kanałach.
Wprowadzając idee transformacji medialnej, Media Regionalne w roku 2009 rozpoczęły wdrażanie nowego projektu nazwanego „Newsroom Przyszłości”.
Pierwszą redakcją, która zaczęła pracować według założeń projektu, była należąca do Mediów Regionalnych Gazeta Lubuska.
Już wkrótce projekt ruszy w kolejnych redakcjach.

Czytaj dalej...

 

Kampania 3D z wykorzystaniem prasy

 
Kampania 3d

Firma Bosh umożliwiła dokładne zapoznanie się ze swoim nowym produktem - blenderem Mixxo Quattro, dzięki zastosowaniu technologii 3D.

Do "materializacji" blendera na ekranie komputera wykorzystano zdjęcia zamieszczone w reklamie prasowej.

Czytaj dalej...

 


 

Partnerzy

Partnerzy

-->